issimoketinai

Specialistų konsultacijos ir patarimai žemėtvarkos klausimais

Teikiame nemokamas konsultacijas visais geodezijos ir žemėtvarkos klausimais, atsakome į Jūsų klausimus, padedame išspręsti nesutarimus ir taisome geodezinių matavimų klaidas. Kompetentingų matininkų konsultacijos ir patarimai žemėtvarkos klausimais padės išspręsti teisinius ginčus ir leis priimti racionaliausius sprendimus konkrečioje situacijoje.

Kad išvengtumėte klaidų ir būtumėte tikri atliekamų darbų kokybe, rekomeduojame perskaityti svetainėje www.manonamai.lt surašytus patarimus, kurie padės Jums priimti teisingiausią sprendimą, renkantis geodezinių darbų įmonę.

PATARIMAI RENKANTIS GEODEZINIUS MATAVIMUS ATLIEKANČIĄ ĮMONĘ

 

Ne paslaptis, kad Lietuvos rinkoje tarp geodezinius darbus atliekančių įmonių konkurencija yra didelė, o kaip žinia, didelė konkurencija skatina nesąžiningą verslą. Taigi keletas patarimų, kaip iš didelės pasiūlos išsirinkti tinkamą įmonę:

 

  •                            Įsitikinkite (paprašykite kad pateiktų), ar toje įmonėje dirbantys matininkai, turi galiojančias licencijas. Nes tik atestuoti specialistai gali šiuos darbus atlikti profesionaliai ir būti už juos atsakingi. Tai Jums garantuos darbų kokybę. Licencija taip pat parodo, kad matininkas turi mažiausiai 3-jų metų darbo patirtį.
  •                Nesusigundykite‘‘ Jums pasiūlyta maža kaina, nes šie darbai nėra pigūs - jiems atlikti patiriamos nemažos išlaidos. Pasirinkę mažiausią kainą Jūs rizikuojate, kad darbai Jums bus atlikti nekokybiškai. Šiame versle yra tokia praktika, kai matininkai nesivargina ir nevažiuoja  į sutartą objektą, tačiau sugeba parengti Jums reikalingus dokumentus.  Geodezinių darbų pagrindas yra kamerialiniai (lauko) darbai, todėl matininkas būtinai turi važiuoti į vietą ir užfiksuoti esamą situaciją. Jei turite galimybę,  dalyvaukite  patys, kai bus matuojamas Jūsų sklypas.
  •                   Jei Jūsų žemės sklypas ribojasi su kaimynų sklypais, kurie dar nėra pasidarę geodezinių matavimų, pasiūlykite jiems užsisakinėti darbus kartu, toje pačioje įmonėje. Tuomet Jums visiems kainos bus žymiai mažesnės. Tuo pačiu ateityje išvengsite konfliktų su kaimynais, nes visi kartu dalyvausite nustatant savo sklypų ribas.
  •                Rinkdamiesi įmonę, surinkite google paieškoje raktinius žodžius „geodeziniai matavimai atsiliepimai“, ir rinkitės iš tų įmonių, prie kurių rasite daugiau teigiamų atsiliepimų, nei neigiamų.
  •          Netikėkite, kai Jums matininkas žada pridėti ploto prie Jūsų žemės sklypo. Geodezininkai žemės plotų nei prideda, nei atima, jie tik fiksuoja esamą situaciją vietovėje, remdamiesi pirminiais dokumentais ar kita kartografine medžiaga.
  •             Pasiteiraukite, ar toje įmonėje, kur žadate užsisakyti geodezinius matavimus, dirba specialistai turintys teisinių žinių, kurie galėtų Jums tinkamai išaiškinti, kokias  procedūras reikia atlikti užsakant vienus ar kitus darbus, ir kokias procedūras jie gali atlikti vietoj Jūsų, tam kad būtų pasiektas optimalus galutinis rezultatas.
  •            Norintiems sutaupyti, darbus geriausia užsisakinėti šaltuoju metų laikotarpiu. Nors žiemos metu matininkams darbas yra sudėtingesnis, tačiau kainos būna šiek tiek mažesnės.
  •           Jei norite dalinti žemės sklypą į kelias ar daugiau dalių, tai prieš tai pasidarykite sklypo geodezinius (kadastrinius) matavimus, tam kad iki padalijimo būtų nustatytas tikslus sklypo plotas ir ribos. O jei dar turite įtarimą, kad Jūsų bendrasavininkiai  gali persigalvoti dėl sklypo padalinimo, tuomet apsidrauskite ir savo susitarimą patvirtinkite notarų biure, ir tik tada užsisakykite žemės sklypo padalinimo projektą. 
    • šaltinis www.manonamai.lt